05. srpnja 2022.

ART PIK(nik) – završen prvi dio projekta

NAZIV PROJEKTA: ART PIK(nik)
MJESTO PROVEDBE: Galerija Kortil i APURI
VRIJEME PROVEDBE: od 13.6.2022. do 24.6.2022.

CILJ: Postavljanje skulptura i objekata proizašlih iz radionice Izvedbe koja se dira (koju su vodile kiparica Marina Bauer i koreografkinja Zrinka Šimičić Mihanović) kako bi pozvali posjetitelje i sudionike da aktivno sudjeluju u umjetničkom radu propitujući pritom vlastite prostore, granice i odnose.

Izložba je imala stotinjak posjetitelja, a u organizaciji je sudjelovalo 4 studentica i studenata.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda

Projekt je potaknuo pojedince da se ne boje izraziti svoje ideje te je projekt dobra promocija za Akademiju.

Divna radna atmosfera u kojoj smo svi postali svjesni da se volja i trud isplate. Vjerujem da smo svi bili ponosni na sebe kada je zajednički rad bio izložen u javnom prostoru.

FB događaj u Galeriji Kortil

Voditeljica projekta je APURI studentica Anja Glavočević, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.