31. siječnja 2023.

4US: Scenski dizajn – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: 4US: Scenski dizajn
MJESTO PROVEDBE: APURI
VRIJEME PROVEDBE: od 1.12.2022. do 27.1.2023.

CILJ: Približiti scenografiju studentima i to iz prve ruke, iz iskustva profesionalaca koji su studenticama i studentima prenijeli taj svijet i mogućnosti. Održana su tri predavanja od tri različita predavača koji djeluju u području scenskog dizajna (David Lušičić, Katarina Pejović, Tin Vlajinić), no svatko od njih ima individualan pristup i put u profesionalnoj karijeri. Tijekom predavanja predstavili su svoja iskustva, projekte i cijeli niz kreativnog procesa.

Ukupno je 15 studentica i studenata sudjelovalo na projektu, a 1 studentica u organizaciji.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda

Projekt je omogućio studentima susret s profesionalcima iz područja scenskog dizajna koji nisu predavači, no imaju puno znanja i iskustva za podijeliti. Projekt je potaknuo angažiranost studenata koji ne studiraju scenski dizajn.

Provedba ovog projekta mi je bilo zanimljivo iskustvo, prvi susret s organizacijom stručnog skupa i sudjelovanje u projektu gdje sam stekla neke nove vještine i razgovor s ljudima iz područja koje me zanima.

Voditeljica projekta je APURI studentica Tena Njegovan, a projekt se proveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.