28. svibnja 2018.

3. Studentska književna večer „Riječke perspektive“

Projekt Studentske književne večeri: Riječke perspektive održao se prvi puta 2016. godine.

Ove godine, prijavilo se 35 studenata, a sveukupno je zaprimljeno stotinjak radova, što u prozi, što u poeziji. Pri odabiru najboljih radova sudjelovali su studenti USK-a „Idiom“, odnosno Odbor unutar Udruge formiran specijalno za provedbu projekta, profesor dr. sc. Dejan Durić te profesorica dr. sc. Silvana Vranić.

Odabrano je 20 autora, odnosno 8 radova u prozi i 12 u poeziji, koji su svoje radove predstavili na samoj Večeri. Prije predstavljanja radove smo lektorirali u skladu s idejama samih autora i prilagodili ih za tisak. Tiskana je Knjižica dvobroj u kojem su objedinjeni prošlogodišnji i ovogodišnji radovi te ima sveukupno 44 rada u opsegu 79 stranica.

Na samoj večeri bilo je prisutno oko 150 ljudi, od onih koji su došli pročitati svoja djela do onih koji su bili podrška te koji su došli čuti studentske radove.

Pobjednik Dalen Belić sa svojim proznim tekstom „Tko rano rani, golub na grani“ osvojio je knjigu Zorana Ferića Na osami blizu mora te honorar u iznosu od 300,00 kuna. Drugoplasirana je Hana Vrbanić s radom „Dan tvog vjenčanja“ osvojila knjigu Ivice Prtenjače Tiho rušenje,  a trećeplasirana Alena Barac osvojila je knjigu Renata Baretića Osmi povjerenik. Svi su sudionici Književne večeri dobili mali znak pažnje (ručno izrađene straničnike od kolaža) i potvrdu o sudjelovanju na Književnoj večeri.

Kontinuitetom održavanja književne večeri postigli smo tradiciju održavanja takvih književnih događaja, a objavom radova ostavili neizbrisiv trag stvaralaštva riječkih studenata i njegovanja književnoumjetničke riječi. Zainteresiranost za događaj je porasla te su ove godine po prvi put zaprimili troznamenkasti broj radova.

Kako je bilo, pogledajte u galeriji