09. prosinca 2022.

Uspješno održana prva adventska verzija Sajma studentskih radova

Adventska verzija Sajma studentskih radova održala se u četvrtak, 8. prosinca 2022., od 15 do 20h u Galeriji SKC i to kao dio cjelodnevnog događanja Mjesnog Odbora KRUŽNA: Bolji advent.

Izlagalo je čak 26 mladih autora i autorica (UNIRI studentica i studenata te APURI alimnija). Svoje radove izlagali su:

Vanna Janković
Lea Labrović
Anja Glavočević
Juraj Makarun

Brojni ljubitelji umjetnosti i na ovom sajmu su se zakačili za umjetnost i upoznali se umjetničkim radom mladih umjetnika i umjetnica.

Ovom značajnom izložbom nastojili smo stvoriti prilike za nova poznanstva, zabavu, učenje, razgovor, ali i priliku da svi zainteresirani pronađu originalno i unikatno umjetničko djelo.

Sajmom tako spajamo ljubitelje umjetnosti i studentice i studente koji se predstavljaju riječkoj publici izlažući svoje najbolje radove koje smo izvukli iz njihovih glava i ateljea, a koji su na jedan dan oživjeli u našoj galeriji.

Cilj je izložbe povećanje vidljivosti studentskih radova u lokalnoj zajednici te povezivanje studentica i studenata sa širom javnosti.

Studenticama i studentima prilika je ovo i za stjecanje praktičnog iskustva, razvoja prezentacijskih vještina, dok se javnosti prezentira prednost unikatnog umjetničkog rada u odnosu na komercijalni proizvod.

Sajam je bio dio događaja Bolji adventu sklopu kojeg se u Kružnoj ulici održala izložba, buvljak, sadnja jelke te radionica.

Facebook događaj

Instagram Galerija SKC