03. prosinca 2021.

Studentski projekt 2021: Murali svuda

“Murali svuda” studentski je projekt unutar kojeg se oslikao i uljepšao zid ispred Akademije primijenih umjetnosti u Rijeci.

U oslikavanju je sudjelovalo desetak studenata Akademije primijenih umjetnosti u Rijeci i Filozofskog fakulteta, uz voditeljicu Tanju Blašković. Kroz ovaj projekt studentice i studenti naučili su osnove izrade murala te kako napraviti rad u javnom prostoru.

Studentima koji su sudjelovali u oslikavanju pružila se mogućnost da izvedu rad u javnom prostoru te utječu na vizualno oblikovanje prostora u kojem redovito borave. Aktivnosti su započele u ožujku kada su studenti naučili izrađivati skice. Osim toga studenti su stekli i važno iskustvo rada u timu, rada na projektu, rada u javnom prostoru kao i samu tehničku izradu murala. Voditeljica Tanja Blašković više je pružala tehničku podršku, a sami su studenti birali motive te je tako nastao mozaik murala.

Tako je ovim muralom uljepšan prostor Kampusa te se obnovio zid koji je svakodnevno na putu svim studentima koji koriste prostor, ali i svim ostalim slučajnim prolaznicima.

Voditeljica projekta je APURI studentica Tonka Špoljar, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.