04. listopada 2022.

SKC za GKR – nova suradnja s Gradskom knjižnicom Rijeka

Povodom skorog preseljenja Gradske knjižnice Rijeka u novu zgradu kompleksa Benčić dočitali smo pravi trenutak da SKC podrži GKR! Posebice jer Gradska knjižnica Rijeka počinje s aktivnostima vezanim uz projekt za mlade (15 – 30 godina). Naime, „Gejmanje, vrtlarenje, uključivanje, sviranje…baš to (ne)trebamo?“ poligon je za istraživanje potreba i dizajniranje knjižničnih usluga za mlade. Sve je to dio pripreme za otvorenje odjela za mlade u novoj zgradi knjižnice u kompleksu Benčić, prvog takve vrste u ovoj knjižnici te sa inovativnim sadržajima primjerenim novoj i funkcionalnijoj zgradi te usmjereni specifično na potrebe mladih.

Projekt započinje online anketom nakon čega će tijekom listopada uslijediti četiri jednodnevne pilot aktivnosti za mlade koje obuhvaćaju područja gaminga (u fuziji s književnosti), održivosti, glazbe i inkluzije, potom fokus grupe i izrada strategije.

Dragi naši mladi, studentice i studenti, stalno vas se nešto pita, ali sad će vas Gradska knjižnica Rijeka zaista i poslušati 🙂 Ispunite anketu i kreirajte si prostor i program po vašoj mjeri i potrebama! (Podaci se prikupljaju završno s 21.10.2022.)

Uz prikupljanje vaših mišljenja, GKR već organizira i prvu projektnu aktivnost. Naime, u srijedu 5. 10. u 18 sati u „Benčiću” (Dječja kuća) održat će se radionica za mlade posvećana inkluzivnosti, širokom polju tema posvećenih dostupnosti glazbe, filma, knjiga (…) svima onima kojima je njihovo konzumiranje zbog nekog razloga otežano ili čak potpuno uskraćeno. Više o samoj radionici možete pročitati u najavi u Magazinu GKRI.

Sudjelovanje je besplatno i potrebno se prijaviti obrascem ovdje. Radionica je namijenjena onima od 15 do 30 godina starosti, ali otvorena i za ostale zainteresirane.

Pratite nas za sve nadolazeće aktivnosti, a kako bismo u moru drugih informacija SKC za GKR učinili prepoznatljivim, odabrali smo uočljiv autorski vizual donedavne APURI studentice Lejle Tomić. Otvorite koricu, iznenadit ćete se! SKC za GKR.

Stvaranje navedenog odjela knjižnice uključeno je u nacrt Programa za mlade Grada Rijeke (2023. – 2030.), a sam projekt podupire Ministarstvo kulture i medija RH.