05. prosinca 2022.

Galerija SKC, Kružna ulica 6
četvrtak, 8.12.2022. od 15 do 20 sati
Ulaz slobodan

Nakon uspješnog ovogodišnjeg Sajma održanog u lipnju, nastavljamo u sličnom tonu i pozivamo vas da se zakačite za umjetnost na našem Sajmu studentskih radova u Galeriji SKC koji je u ovom izdanju dio veće priče. Naime, novo zimsko izdanje Sajma dio je Boljeg adventa koji se u Kružnoj ulici održava u četvrtak, 8. prosinca 2022.
Pozivamo sve zainteresirane da se pridruže cijelodnevnom događanju, a kroz naš Sajam da se upoznaju s radom studentica i studenata te se zakače za umjetnost.

Naime, radove mladih umjetnica i umjetnika možete ponijeti sa sobom doma ili usrećiti nekoga originalnim blagdanskim poklonom.
Ovom značajnom izložbom nastojimo stvoriti prilike za nova poznanstva, zabavu, učenje, razgovor, ali i priliku da svi zainteresirani pronađu originalno i unikatno umjetničko djelo kojeg će poželjeti ponijeti kući.
Spajamo tako ljubitelje umjetnosti i studentice i studente umjetnosti koji se predstavljaju riječkoj publici.

Čak 20-ak autora i autorica na Sajmu izlažu svoje najbolje radove koje smo izvukli iz njihovih glava i ateljea i koji će napokon oživjeti u našoj galeriji.
Sajam je dio događaja Bolji advent u sklopu kojeg će se u Kružnoj ulici održati prodajna izložba, buvljak, sadnja jelke te radionica.

Ovogodišnje zimsko izdanje Sajma studentskih radova održat će se u četvrtak, 8. prosinca 2022. godine od 15 do 20 sati u Galeriji SKC i to kao dio Boljeg adventa u Kružnoj.

Cilj je izložbe povećanje vidljivosti studentskih radova u lokalnoj zajednici te povezivanje mladih umjetnica i umjetnika s građanima Rijeke i širom javnosti. Tijekom jednodnevnog događaja izlagačice i izlagači će prikazati svoje radove, povezati se s građankama i građanima te potencijalno stvoriti prostor za buduće suradnje.

Studenticama i studentima prilika je ovo i za stjecanje praktičnog iskustva, razvoja prezentacijskih vještina, dok će se javnosti prezentirati prednost unikatnog umjetničkog rada u odnosu na komercijalni proizvod.

A kako je to izgledalo na prvom ovogodišnjem, proljetnom Sajmu studentskih radova, pogledajte u promo videu naše divne Gee Rajić

SAJAM STUDENTSKIH RADOVA, proljeće 2022.