06. svibnja 2014.

Radionica USSUD2 – Nekad bilo, sad se spominjalo

Industrijska baština Rijeke: «spomenici» kulture ili gnijezda štakora bez budućnosti? Što napraviti s industrijskim «spomenicima» kulture? Ima li njihova revitalizacija smisla? Ureži svoje ime u industrijsko deblo, istraži program na www.ussud2.uniri.hr.

shutterstock_94202290Dragi studenti i studentice, U sklopu projekta i programa USSUD2 koji se odvija od 12. 5. 2014. do 16. 5. 2014. godine pozivamo Vas da se prijavite na studentsku radionicu: Nekad bilo, sad se spominjalo: 12. svibnja u 14 sati održat će se obilazak riječke industrijske baštine.

Obilazak je planiran turističkim autobusom. Razgledavanje započinje u 14.00 h ispred hotela Continental, a obići će se Ružićeva ulica, Vodovodna ulica, Mrtvi kanal, luka i lukobran, Baračeva ulica, bivše postrojenje Torpedo te Rikard Benčić.

Po završetku obilaska, održat će se radionica za studente koji su sudjelovali u obilasku. Ta će se radionica odvijati u prostorima ex Bernardi u srijedu, 14. svibnja u 17 sati. Cilj je radionice razmisliti o samoj pojavi napuštenih industrijskih postrojenja te osmisliti način prenamjene tih istih prostora. Studenti će, sukladno podacima koje su dobili tijekom obilaska, osmisliti i kreirati QR kodove koji će se privremeno izložiti na odabranim lokacijama te voditi na mrežnu stranicu USSUD-a na kojima su objavljene zanimljivosti o bivšim industrijskim postrojenjima grada. Molimo sve one koji žele sudjelovati na radionici ̋Nekad bilo, sad se spominjalo ̋ da se prijave za obilazak na e- mail: kristina0309@gmail.com Tim USSUD2 www.ussud2.uniri.hr