11. siječnja 2022.

Promocija SKC kalendara za 2022. godinu

Studentski kulturni centar u Rijeci već četvrtu godinu za redom izdaje godišnji kalendar kojeg ilustriraju studentice i studenti te mlade umjetnice i umjetnici. Pozivamo vas da dođete po svoj besplatni primjerak ovogodišnjeg kalendara u petak, 14. siječnja 2022. u 18 sati u Galeriji SKC (Kružna 8), kada će se održati promocija kalendara te ujedno i druženje s autoricama i autorima.

Ovogodišnja tema kalendara bila je studentska svakodnevnica. Zasićenost obavezama, poslom i studiranjem za naš je kalendar postala kreativan pokretač umjetničkog stvaranja. Ilustracije potpisuju brucoši i mlade umjetnice i umjetnici, studentice i studenti kulturologije, dizajna, kiparstva, … Posebno smo ponosni na sve one koji su u ranoj fazi studiranja i umjetničkog razvijanja kao i na one kojima to nije nužno struka, ali imaju umjetničke senzibilitete i želju za stvaranjem. S njima ove godine možemo otputovati do pustog otoka, plesati, primiriti se uz tišinu svemira i bespuća snova ili se pak opustiti uz zabavnu kupku.

SKC kalendar ilustrirali su: Doria Valković, Tonka Špoljar, Anita Kos, Orla Bird, Karla Vurušić, Ana Lukina, Doroteja Matić, Mario Lombarović, Stela Stapić, Maja Mičić, Petra Stuparić, Anamarija Špicar, Lea Labrović i Tina Sirotić.

Kalendar je grafički uredila Hena Crnović.