29. veljače 2016.

Prijavite se na radionicu Elevatorart Revisited: Elevatorart u RI

Galerija SKC poziva sve zainteresirane da se prijave na radionicu Elevatorart Revisited : Elevatorart u RI pod vodstvom Nikolete Marković.
fb cover-01
Elevatorart radi kao istraživačko-dijagnostički alat koji ulazeći u manje društvene cjeline (poput zajednice stanara) pokušava razumijeti mehanizme uspostavljanja i održanja zajednice/zajedništva u današnjem kontekstu koji je penetriran visoko-individualiziranom, otuđujućom neoliberalnom paradigmom. Model ulaska u jednu zajednicu najčešće se sastoji od naizgled naivnog pitanja – koje je mjesto (pozicija i uloga) suvremenog umjetnika/ce te suvremene umjetnosti danas?

Radionica je zamišljena kao serija intenzivnih radionica – susreta sa neposrednim, najdirektnijim susjedima Galerije SKC u Rijeci. Po završetku jednomjesečnog istraživanja predviđena je prezentacijska izložba.
Radionica će trajati kroz cijeli mjesec ožujak u i okolo Galerije SKC (OKC Palach, Kružna 8).
Prijave šaljite na e-mail adresu:  skc.galerija@gmail.com.
Više o projektu i voditeljici radionica  pročitajte u brošuri i na web stranici  www.elevatorart.info.