02. studenoga 2017.

Predstava: Dobri čovjek iz Sečuana

Izvedbe predstave „Dobri čovjek iz Sečuana“ studenata 3. godine preddiplomskog studija Gluma i mediji Akademije primijenjenih umjetnosti održane su u sklopu festivala Mladi glumci gradu Rijeci u listopadu 2017. godine.

Estetski začudna i zahtjevna ispitna produkcija inspirirana pekinškom operom, ujedinjujući glumu, pokret i glazbu u sinergijski kazališni jezik, postala je predstava koja može konkurirati profesionalnim kazalištima.

Alegorična i društveno angažirana drama Bertolta Brechta dobila je novu dimenziju smještena u prostor napuštene sale Exportdrva, pružajući primjer jednog mogućeg novog teatra. Brehtijansko propitivanje društvenog uređenja i nepravdi postalo je oružjem mladih glumaca kako bi progovorili o svijetu u kojem žive, o gradu u kojem žive, i o kazalištu kakvo žele raditi

Za studente Glume i medija ova je predstava imala neponovljivu vrijednost kao dio njihovog obrazovanja.

Voditeljica projekta je APURI studentica Sendi Bekotić, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.