26. ožujka 2018.

Galerija SKC: Radionica izrade suvenira

Galerija SKC Vas poziva na radionicu izrade suvenira koja će se održati ove srijede, 28. ožujka u 18 sati u prostorima galerije u Palachu. Ovom prilikom galerija će ugostiti članove Udruge za promicanje kreativnosti Merlin, koja djeluje u Istarskoj i Primorsko – goranskoj županiji te ima dugogodišnje iskustvo u izradi i prodaji autohtonih suvenira.

price_iz_prakse-radionica_suvennira

Ovo je prva u nizu radionica iz novog ciklusa Galerije SKC pod nazivom “Priče iz prakse”. Radionica je nastavak suradnje Udruge Merlin i Udruge studenata Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci u cilju poticanja studenata na rad u primijenjenim praksama te također edukaciju šireg građanstva o mogućnostima produkcije vlastitih rukotvorina.

Na radionici će se prezentirati postupci – izrađivanja reljefa od gline, izrada višekratnog kalupa od dvokomponentnog silikona, izrada odljeva od gipsa i patiniranje suvenira otopinom zemlje. Priče iz prakse je ciklus radionica i predavanja o umjetničkoj tehnologiji i struci, s fokusom na edukaciju o umjetničkim tehnikama i materijalima.

Vrijeme održavanja: srijeda, 28. 3. 2018. u 18 h.

Broj mjesta nije ograničen.