09. lipnja 2022.

Messy Cate na SDF-u!

Ovogodišnji koncertni program SDF-a u petak, 10.6.2022., otvara bend kojeg je SKC podržao na ovogodišnjem natječaju.

MESSY CATE I PRATEĆI GLAZBENICI

KATARINA JUREŠA, umjetnički MESSY CATE, kantautorica je i u ovom glazbenom sastavu vokal.

Katarina je studentica druge godine studija Engleskog jezika i književnosti i Povijesti umjetnosti na Filozofskom fakultetu u Rijeci.

Osim što pjeva i svira, piše, komponira, producira i aranžira svoje pjesme i skladbe i to na engleskom jeziku. Apsolvirala je šestogodišnji program za solo pjevače u periodu od dvije godine, a 2019. godine maturirala solo pjevanje u klasi prof. Ingrid Haller.

Za vrijeme školovanja, bila je članica školskog djevojačkog zbora pod vodstvom prof. Davora Juretića, te članica mješovitog zbora Schola Cantorum pod vodstvom prof. Ingrid Haller gdje je ostvarila i solo nastupe. Kao članica školskog zbora nastupala je u operi Patnje mladog Werthera u HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci te ponovno u istome kazalištu nekoliko godina kasnije kao solistica na koncertu maturanata uz brojne solo nastupe.

Komponira i aranžiran svoje skladbe koje obuhvaćaju više žanrova (pop, rock, alternativna glazba, indie, klasika, instrumentalne kompozicije).

PRATEĆI GLAZBENICI – BEND

IMRAN DURAJ – BAS

Student je druge godine anglistike na Filozofskom fakultetu u Rijeci.

Završio je osnovnu i srednju glazbenu školu Ivana Matetića Ronjgova u klasi profesorice Slađane Čolović. Svoju klasičnu naobrazbu koja uključuje znanje čitanja i pisanja glazbe, harmonije, polifonije i solfeggia proširio je unapređivanjem vještine sviranja električne gitare.

Svira raznovrsne stilove od klasične glazbe, indie rocka, prog rocka pa sve do heavy metala.

Usavršavao se na brojnim masterclassovima uz vodstvo mentora kao što su Vlatko Stefanovski, Ivan Pešut, Petrit Ceku, Tomaž Rajterič i Lukasz Kuropaczewski.

Nastupao je u prostorima Guvernerove palače, HKD Sušak i HNK Ivana pl. Zajca. Svirao je u raznim pratećim bendovima, orkestrima i ansamblima za vrijeme obrazovanja u glazbenoj školi. Kao solo gitarist bio je dio pratećeg benda na glazbenom festivalu “Neki novi klinci” 2018. godine.

Posljednjih godina nastupao je u sklopu raznih kulturnih manifestacija, od “Kastafskog kulturnog leta” do “Opatijskog vremeplova” i “Večeri filmske glazbe u Guvernerovoj palači.”

Trenutno radi kao instruktor električne gitare i bass gitare u udruzi Ri Rock.

NIKOLINA RODIN – KLAVIJATURE

Studentica druge godine preddiplomskog sveučilišnog studija računarstva na Tehničkom fakultetu u Rijeci. Završila je opći smjer Prve sušačke hrvatske gimnazije i teorijski smjer Srednje glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova, Rijeka. U slobodno vrijeme svira klavir, proučava glazbenu produkciju te uči skladati i svirati nove instrumente. Tijekom srednjoškolskog obrazovanja sudjelovala je na mnogim koncertima i natjecanjima.

DOMINIK DRAŽIĆ – GITARA

Student je druge godine Strojarstva na Tehničkom fakultetu u Rijeci.Posjeduje višegodišnje iskustvo sviranja gitare (električna/ akustična) koje upotpunjuje tečajem glazbene teorije u trajanju od 2 godine. Svira različite glazbenim stilove i tehnike.

NIKO ČEHIĆ – BUBNJEVI

Bivši student Sveučilišta u Rijeci. Sviranje bubnjeva usavršavao je u Londonu na jazz akademiji. Svirao je mnogo različitih žanrova kao što su Drum&Bass, Pop, Metal, Rock,
Funk, Latino, Punk, Flamenko, UK original Dubstep, Trap, Classical, Fusion, Jungle, Reggae, itd. Uz to, pisao je pjesme i nastupao.

Voditeljica projekta Hello Messy Cate je FFRI studentica Katarina Jureša, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.