05. veljače 2019.

Izložba “Žene u umjetnosti” u sklopu manifestacije Mi smo tu, Mladi umjetnici gradu Rijeci

Izložba “Žene u umjetnosti” studenata i studentica primijenjenih umjetnosti APURI, otvorila se u Galerija SKC, 4. veljače u 18.30 sati.

Kao i prošle tako i ove godine, studenti/ice modula kiparstva, slikarstva i grafike, ujedinili su se s kolegama glumcima i glumicama kako bi predstavili rad. Ove godine na temu ”Žene u umjetnosti” koja je aktualna u svijetu u kojem svi živimo koju ćemo obraditi i prikazati svatko iz svog diskursa.

Izložba je ispunila sva očekivanja studenata, posjetitelja. Bila je i medijski popraćena te otvorila festival Mladi glumci gradu Rijeci prema očekivanjima. Skupilo se mnoštvo posjetitelja, na dan otvorenja izložbu je došlo pogledati više od dvije stotine posjetitelja, a svaki dan kasnije oko pedesetak te posljednji dan više od stotine.

Voditeljica projekta je APURI studentica Matea Zeman, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.