12. prosinca 2015.

Gostovanje predstave Veliki smiješni rat

3. godina Sveučilišnog studija Glume i medija je 10. i 11. prosinca  gostovala  u prepunim dvoranama Čakovca (Centar kulture) i Varaždina (HNK Varaždin) s predstavom Veliki smiješni rat. Riječ je o predstavi čiju režiju potpisuju Rade Šerbedžija i Lenka Udovički, a u kojoj igraju i Varaždinci Tena-Antonija Torjanac i Jurica Marčec, bivši polaznici Kazališnog studija mladih HNK u Varaždinu.

3

Predstava, premijerno odigrana 30. lipnja 2014., u ključu commedie dell’arte nastala je na temelju tekstova “Licemjer”, “Rat” i pisama Carla Goldonija (obradili Sandro Bajini i Giovanni Poli, prevela Daša Bradičić), dijelova romana “Jebo sad hiljadu dinara” Borisa Dežulovića i pjesme “Legenda o mrtvom vojniku” Bertolta Brechta.

Predstavu igraju studentice i studenti treće godine: Frano Barunčić, Ella Bogadi, Nika Ivančić, Lovro Ivanković, Lara Lalić, Nika Levak, Jurica Marčec, Emir Mulalić, Marina Musulin, Nikola Nedić, Maja Ožegović, Mirta Polanović, Tena-Antonija Torjanac i Tijana Trošelj;
Sudjelovali: Anis Galijatović (gitara) i Franka Zlatić (flauta);
Dramaturgija i režija: prof. Rade Šerbedžija i doc. Lenka Udovički;
Asistenti: Jelena Lopatić i Tanja Smoje;
Pokret: Edvin Liverić i Ivana Kalc;
Glazba: studentice i studenti uz pomoć prof. Nigel Osborne;
Korepetitor: Valnea Žauhar;
Glazbeni producent: Damir Urban;
Tehnika: Igor Kondić i Edo Kalebić
Glazbeni producent: Damir Urban;
Oblikovanje svjetla: Marin Lukanović i Lenka Udovički;
Kostimi i rekvizita: studenti Akademije primijenjenih umjetnosti;
Fotografije: Milica Czerny-Urban