24. travnja 2018.

Diplomska predstava: Koza ili Tko je Silvija?

Fotografija by http://kazaliste.hr/index.php?p=article&id=2677

Diplomska predstava Emira Mulalića, komedija apsurda “Koza, ili tko je Silvija?” prema tekstu američkog dramskog pisca Edwarda Albeeja, održana je u kulturno-umjetničkom centru Kalvarija te Akademiji primijenjenih umjetnosti Rijeka.

Osim što je glumio glavnu mušku ulogu Martina, Emir Mulalić se okušao i u ulozi redatelja.
Emiru su se u glumi pridružili i Marta Čaržavec, u ulozi supruge Saške, Mario Jovev, u ulozi Martinova prijatelja te Martin Grđan u ulozi Roka (studenti i studentice APURI, Gluma i mediji). Za scenografiju su se pobrinuli Ivan Botički i Paola Lugarić, a za režiju je bio zaslužan Jerko Maričić.

Iznimne pohvale kritike je dobila Marta Čaržavec;

U »Kozi« su glumački solidni Emir Mulalić kao Martin, Martin Grđan u ulozi Roka te Mario Jovev u ulozi Martinova prijatelja, no može se reći da predstavu nosi izvrsna Marta Čaržavec u ulozi supruge Saške. Čaržavec je svojom kreacijom »žene na rubu živčanog sloma« pokazala sve odlike prave i posvećene glumice – ona je svoju Sašku interpretativno i gestualno razradila do najmanjeg detalja, odigravši je strastveno, uvjerljivo i dajući se do kraja, pritom ne zapadajući u patetiku i preglumljavanje. Riječ je o mladoj glumici na koju bi u budućnosti ozbiljno trebalo računati.

Kim Cuculić, Novi list

Voditelj projekta je APURI student Emir Mulalić, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.