20. svibnja 2014.

Dan povijesti umjetnosti

Program Dan PUŠto nam to muzeji govore? Razumijemo li se? slogan je četvrtog Dana povijesti umjetnosti, manifestacije koja će se održati u petak 30. svibnja 2014. u Rijeci.

Tema Od muzeja prema društvu sadrži niz predavanja i rasprava te vodstvo i radionice u riječkim muzejima – u Muzeju grada Rijeke, Muzeju moderne i suvremene umjetnosti, Pomorskom i povijesnom muzej Hrvatskog primorja i Prirodoslovnom muzeju.

Dan povijesti umjetnosti 2014. bavi se problematizacijom komunikacije muzeja i društva i otvara pitanje uloge muzeja u današnjem društvu, vrsta komunikacija muzeja s publikom te pitanje vizualne umjetnosti.

Dan povijesti umjetnosti organiziraju:

Odsjek za povijest umjetnosti i Centar za ikonografske studije Filozofskog fakulteta u Rijeci, inicijativa studenata povijesti umjetnosti SPUM, Društvo povjesničara umjetnosti Rijeke, Istre i Hrvatskog primorja i Akademija primijenjenih.

Više o Danu povijesti umjetnosti možete pročitati na WEB STRANICI  i FACEBOOK PROFILU.

Voditeljica projekta je Renata Filčić, FFRI studentica, a projekt je (su)financirao Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci.