19. ožujka 2015.

DAN POVIJESTI UMJETNOSTI – FOTOGRAFIJA

Peti po redu  Dan povijesti umjetnosti održat će se 27. ožujka 2015. na temu FOTOGRAFIJE.  Tijekom Dana odvijat će različite aktivnosti: predavanja, radionice i tribina te će otvoriti izložba fotografija „Grad je ŽIV!“.slika

Fotografija je postala jedan od najprisutnijih medija: svakodnevno fotografiramo, dokumentiramo ili gledamo fotografije – no što znamo o fotografiji? Upravo zbog toga je V. Dan povijesti umjetnosti uRijeci posvećen temi FOTOGRAFIJE, odnosno ulozi, prošlosti, sadašnjosti i budućnosti fotografije kao medija s osvrtom na povijesne i suvremene fotografske tehnike, utjecaj i moć fotografije te važnost fotografije u povijesno-umjetničkoj struci.

Cjelodnevni program Dana, koji će se održati 27. ožujka 2015., obuhvaća zabavne radionice, raznolika predavanja te tribinu. Ove godine po prvi put u sklopu ove manifestacije otvara se i izložba fotografija „Grad je ŽIV!“ koja iz perspektive studenata ukazuje na elemente koji remete konture grada i oživljavaju njegov prostor svojim nekonvencionalnim karakterom. Dan povijesti umjetnosti organizira se u suradnji Kluba studenata povijesti umjetnosti ARTeFACT, Društva povjesničara umjetnosti Rijeke, Odsjeka za povijest umjetnosti, Centra za ikonografske studije i Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci, a uz financijsku podršku Grada Rijeke i Studentskog kulturnog centra.

program