30. prosinca 2022.

Babilonski viseći “vrtovi” – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: Babilonski viseći “vrtovi”
MJESTO PROVEDBE: Rijeka, Pula, Split, Zagreb
VRIJEME PROVEDBE: od 1.3.2022. do 22.12.2022.

CILJ: Produkcija umjetničke instalacije i njezino izlaganje u sklopu više izložbenih programa na više lokacija tijekom godine – samostalne izložbe u Splitu i Zagrebu, grupne izložbe u Rijeci i Puli.

Izložbe su imale ukupno 400-500 posjetitelja, od kojih je 300-400 studenata. U organizaciji je sudjelovala jedna studentica.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda

Projekt je umjetnički, te kao i svi umjetnički i izložbeni projekti, obogatio je kulturnu scenu grada Rijeka i ostalih lokacija na kojima je bio predstavljen. Budući da se bavi suvremenom tematikom virtualnog prostora te kako se on danas manifestira u našim životima u usporedbi s prošlošću, izložbenim događanjima bila je privučena primarno mlađa publika čiji su najveći postotak sačinjavali studenti. Uz to, prvi dio projekta bio je realiziran u okviru izbornog kolegija Emergency Exit u organizaciji CIM APURI na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci, čiji su mentori svojim savjetima pomogli orijentirati produkciju projekta.

Provedba projekta mi je puno značila budući da je riječ o jednim od prvih samostalnih izložbi koje sam održala. Uz to, SKC je sufinancirao provedbu i moje prve samostalne izložbe početkom prošle 2021. godine.

Babilonski-viseći-vrtovi_Gaia-Radić_1_Gaia-RadićDownload
Babilonski-viseći-vrtovi_Gaia-Radić_2_Gaia-RadićDownload

Izložbe i gostovanja dio su projekta koji se proveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra. Voditeljica: APURI studentica Gaia Radić.