12. prosinca 2022.

NAZIV PROJEKTA: 13. Humanitarni koncert medicinara
MJESTO PROVEDBE: Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka
VRIJEME PROVEDBE: 29.11.2022.

Na tradicionalnom koncertu medicinara posjetitelji su imali prilike čuti popularnu i klasičnu glazbu u izvedbi studenata Medicinskog fakulteta u Rijeci i Medicinskog fakulteta Zagreb. Nastupao je i zbor studenata riječke medicine AXIS MedRi. Dobrovoljni novčani prilozi donirani su Udruzi “Svjetionik” Rijeka.

CILJ: Ove 2022. godine uspješno je ostvaren trinaesti po redu koncert medicinara u humanitarne svrhe. Puna Mramorna dvorana Pomorskog i povijesnog muzeja hrvatskog primorja u Rijeci i novčani prilog skupljen za udrugu Svjetionik već sami govore o uspjehu ovog dugogodišnjeg projekta, čiji je cilj i promoviranje kulturnog aspekta studentskog života i suradnja među medicinskim fakultetima u Hrvatskoj.

Od ukupno stotinjak posjetitelja njih 60 bili su studenti i studentice, a u organizaciji je sudjelovalo ukupno 40 studenata i studentica.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda

Projekt promovira kulturni aspekt studentskog života, potiče suradnju između medicinskih fakulteta u Hrvatskoj te pokazuje humanitarni duh riječkih studenata.

Kako se glazbom bavim gotovo cijeli život, izuzetna mi je čast organizirati ovaj koncert i ovaj način pružiti pomoć onima kojima je ona najpotrebnija.

FB događaj

FB Zbor Axis

Voditelj projekta je MEDRI student Vlatko Milčić, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.