26. ožujka 2020.

10. Dan povijesti umjetnosti

Dan povijesti umjetnosti dvodnevna je manifestacija koju organizira Klub studenata povijesti umjetnosti ARTeFACT pri Društvu povjesničara umjetnosti Rijeke, i u suradnji s partnerima.

Održava se već deset godina za redom, a uključuje stručna predavanja na zadanu temu, radionice za različite uzraste, natječaj za fotografije te vodstvo po lokacijama vezanim uz stručna predavanja.

Tema X. Dana Povijesti umjetnosti je kulturna baština kao zajednički nazivnik – predstavljanje zajednica i udruga manjina unutar grada Rijeke kroz umjetnost i kulturu i njihov djelokrug.

Želimo predstaviti široj zajednici vrijednu umjetničku baštinu koju vezujemo uz različite manjinske i religijske skupine u gradu Rijeci:

Zamišljeno je da nastavnici, studenti i suradnici Odsjeka za povijest umjetnosti Filozofskog fakulteta u Rijeci te pozvani gosti, u jutarnjem dijelu predavanja kritički razmotriti izabrane spomenike (cjeline) i njihovu vrijednost u ukupnoj kulturnoj povijesti Grada.

Strpljivo čekamo i veselimo se odlično osmišljenom programu…

Voditeljica projekta je FFRI studen Ivan Topolovčan, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.